HAKKIMIZDA

BİZ KİMİZ?

EMO Engelli malzemeleri ofisi  müşterisi olmak demek hayatı kolaylaştıran çözümleri   kaliteli ürün ve hizmet anlayışıyla bir arada bulmaktır. Firmamız görüşmeleri esnasında herşeyden önce kişiye uygun çözümü değerlendirir. Tabiki  uygun fiyat avantajları  sunmayı hedefleyerek. Firma olarak bir çözümü herkese dikte etmeyi değil, herkese bireysel çözümler sunmayı kendimize şiar edindik.   

Bu amaçlarımızı gerçekleştirebilmek için edindiğimiz misyon ve vizyonumuz da bunu teyit etmektedir.

Misyonumuz: müşterilerimizin taleplerini karşılarken, kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışına sahip bir çözüm merkezi olmaktır.

Vizyonumuz: engellilerin eğitim, istihdam, sağlık ve sosyal alanlarda eşit ve bağımsız olarak yaşamlarını sürdürebilmelerine katkı sağlamaktır.

Görmeyenler için özel tasarlanmış teknolojik çözümler:

Tüm günlük yaşam aktivitelerimizde teknoloji önemli bir yer tutar. Bizler dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek kaliteli ve uygun fiyat şartlarını ülkemizdeki görme engelliler için ülkemize taşıyoruz.   Görme engelliler olarak JAWS  Sesli ekran okuma programlarını aktif olarak kullanırız. Aynı zamanda Braille yazının bizim için ne kadar önemli olduğunu bilir ve buna uygun olan ORBİT READER20 BRAİLLE EDGE 40  kabartma ekranlar kullanırız. Bu kabartma ekranlar bazen sadece yazı okumamızı sağlar,  bazen hem yazıları okuruz hem de kendimiz Braille alfabesini kullanarak yazarız. En güzeli de yaygın yazılımlarla entegredir ve bu cihazlar sayesinde tüm bilgisayarları, akıllı telefonları ve tabletleri kullanırız. Bunların yanı sıra BRAİLLE SENSE 40  gibi başlı başına bilgisayar olan kabartma ekranlar da mevcuttur. 

 BLAZE-ET, EASY READER, İMAGE READER gibi  kitap okuma makineleri sayesinde yeni basılmış bir kitabın seslendirilmesini beklemeden kendimiz seslendirip dinleyebiliriz.  

Günlük yaşam malzemeleri:

Günlük hayatımızı kolaylaştırmak için her an kendimize uygun çözümlere ihtiyacımız var. Kolumuza taktığımız saatlerin ya kabartmalı olması yada konuşuyor olması ya da büyük puntolu olması gerekiyor.

Bize yol açan bastonlarımızın hafif şık ve sağlam olması günlük yaşamımız için oldukça önemli. Herkes gibi kilomuzu merak ederiz ve herkes gibi eşyalarımızın rengini bilmek ve bir konbin oluşturmak isteriz.   Bunu yaparken de kendi zevklerimizi ön planda tutmak isteriz. Bardağımıza su doldururken  parmağımızla kontrol etmenin sağlıklı ve kaliteli bir  çözüm olmadığını biliriz. Bunu sıvı ölçer bir cihazla yapmanın hayatımıza bir  kalite katacağını  biliriz. Sağlığımızı kontrol altında tutarken bunu tek başımıza yapabiliriz  çünkü tansiyon ve ateş ölçer cihazlarımız konuşuyordur ve biz bu teknik cihazlarla hayatımızı kolaylaştıran çözümleri uygularız.

 

Az Görme Problemi Yaşayan Kişiler için:

Az görme problemi yaşan herkes için alandaki gelişmeleri yakından takip edip kişiye uygun  çözümler sunmaktayız.  Özel tasarlanmış taşınabilir  veya masaüstü elektronik büyüteçler, CANDY E-BOOT GOVİSİON gibi bunun yanı sıra EASY POCET  özel ışıklı mercekler, yaşlılar için özel TV seyretme gözlükleri, ZOOMTEXT gibi   ekran büyütücü yazılımlar, büyük puntolu saatler… çözümlerimizin bir kısmıdır.

Eğitim ve danışmanlık hizmetleri:

Engellilere yönelik hizmet veren sivil toplum kuruluşlarına kaynak oluşturmaları için proje danışmanlığı hizmetleri vermekteyiz. Ayrıca  kamu kuruluşlarına; Bakanlıklara Belediyelere   yönelik, eğitim ve farkındalık organizasyonları yapmaktayız.

Görme Engelliler ve az görenler için Mesleki eğitimler organize ediyoruz.

Görme Engelliler ve az görenler  için  Rehabilitasyon eğitimleri,  sağlık ve engelli turizmi danışmanlığı yapan firmamız bu alandaki tecrübesini ciddi bir faydaya dönüştürmektedir.

 Konferans,  seminer organizasyonları ve uygulamalı proje danışmanlığı hizmetlerini sadece bir iş olarak değil aynı zamanda hayat felsefemizin bir parçası olarak yürütmekteyiz.

Bütün bu yazdıklarımızı özetleyecek olursak:

HAYATI KOLAYLAŞTIRAN ÇÖZÜMLER BURADA: